Ota a Petra Reissovi ladili přípravu kváskového chleba přes 20 let. Dbají na to, aby chléb byl především zdravý, chutný a zároveň velmi rychle připravený. Proto vyvinuli výtečnou metodu nízkoteplotního pečení při které nevznikají toxické látky v kůrce chleba, chléb nevysušuje pokožku a zároveň je velmi pružný (není mazlavý) a chuťově výtečný. Když se to během pár dní naučíte, celou přípravu zvládnete v domácí pekárničce za 10 minut.
Existuje minimálně deset druhů zrn, které můžete pro kváskový chléb použít. Dokonce nemusíte péci jen z „lepivé“ mouky, ale i z různých vloček, vařených obilovin nebo dokonce z luštěnin. Také si vysvětlíme, kdy je vhodné použít různá olejnatá semínka, ořechy nebo dokonce byliny.
V kurzu se dozvíte, jak připravit chléb velmi rychle. V domácí pekárně vám to zabere 10 minut vaší práce. V kurzu však probereme i přípravu v běžné troubě.
V této lekci si projdeme celý proces pečení kváskového chleba. Dozvíte se jak se vybírají pekařská obilná zrna, jak nastavit hrubost mouky, jak zadělat těsto v multifunkční pekárně i v běžné troubě nebo jak péci nízkoteplotně i v parní lázni. Také si řekneme něco o správném napařování chleba i jeho uchovávání.
Zásadní a důležitou součástí kváskového chleba je kvalitní kvásek, který se v této lekci naučíme založit a také si řekneme něco o tom, jaký je rozdíl mezi droždím, minerálními kypřidly a přirozeným kváskem.